|Covid|19|

CovidEdu

Spolek Alumni scientiae Bohemicae (ASB) se rozhodl zapojit do současné vlny online vzdělávání a rozjel edukativní streamy pod názvem CovidEdu. Tyto streamy se zaměřují na zajímavá témata z oblasti splečenských a přírodních věd, občanské společnosti, atd. Každý den až do odvolání bude probíhat jeden edu stream od 10:00 do 12:00.

Seznam nadcházejících streamů a záznamy již proběhlých můžete najít na sránce www.czechscience.cz

 

Improvizovaný respirátor

Pro potřeby osobní ochrany jsem se rozhodl tisknout a distribuovat improvizované respirátory vytvořené metodou 3D tisku.

Tvar a dispozice vychází z původních návrhů z databáze thingiverse

Pokud by měl někdo další zájem tisknout ať už pro sebe nebo pro někoho dalšího, přikládám níže zdrojové soboury i soubory připravené přímo pro 3D tisk be z další potřebné úpravy. Jako výchozí materiál používám PLA a ABS.

Na základě osobní zkušenosti jsem dále připravil tyto modely ve dvou velikostech pro větši a menší typ oblčeje. Tyto masky samozřejmě nenahradí plnohodnotnou formu ochrany, nicméně přiléhají lépe než podomácku šité roušky. Samozřejme se nejedná o certifikovaný výrobek a slouží jen jako náhrada nyní nedostupných respirátorů a ústenek.

Přikládám taktéž zákaldní informace pro sanitaci a desinfekci – ZDE

 

 

V případě potřeby můžete napsat na mail@jhrabovsky.cz